Korg Pa1000

Model PA 1000 nabízí velké množství nových zvuků (jejich maximální realističnost mj. podporuje funkce Defined Nuance Control) a hudebních stylů, které pokrývají nejrůznější žánry z celého světa. K tomu je nutno připočíst opravdu intuitivní ovládání a také výkonné ozvučení – je to zkrátka Arranger keyboard, jenž vyhoví i těm nejnáročnějším hráčům.
Více informací

Cena s DPH: 46 000,- Kč
Cena bez DPH: 38 017,- Kč
Dostupnost: Obvykle do 10 dnů
Výrobce
Korg
Záruka
24 měsíců

Profesionální aranžér

Korg oznamuje další přírustek slavné PA série, kterým je model Pa 1000. Ten nabízí velké množství nových zvuků (jejich maximální realističnost mj. podporuje funkce Defined Nuance Control) a hudebních stylů, které pokrývají nejrůznější žánry z celého světa. K tomu je nutno připočíst opravdu intuitivní ovládání a také výkonné ozvučení – je to zkrátka arranger keyboard, jenž vyhoví i těm nejnáročnějším hráčům.

Zvukový engine Pa  nabízí dvakrát tak velkou PCM paměť jakou má dosud nejprodávanější model Pa600, a například kapacitu u uživatelské (User) PCM paměti o obsahu 192MB. Podobně byl zvětšen počet pozic uživatelkých Stylů, a to na maximum až 1200 stylů. Vylepšení se dotkla i vestavěného ozvučného systému, který se tak může pochlubit silným a bohatým zvukem. V nabídce dále naleznete funkce TC Helicon Vocal Harmonizer, MP3 přehrávač a Dual Crossfade Sequencer, ale například i video výstup – takže vaše publikum může zpívat podle zobrazovaného textu. To vše pak u Pa 1000 završuje zdařilý dexing nástroje a vysoce kvalitní provedení, díky kterým nový model vynikne na každém pódiu!

Díky zvýšenému výkonu a mnoha novým funkcím představuje Pa 1000 úplně nový standard ve třídě arranger keyboardů, když přináší četná vylepšení oproti předchozímu Pa800, který byl sám o sobě pojmem této kategorie nástrojů. Korg tak nyní nabízí zcela novou úroveň funkčnosti a designu, a to vše přitom za příznivou cenu.

 

Pa1000 vlastnosti:

 • Vylepšený zvukový engine RX (Real eXperience).
 • Rozsáhlá paměťová kapacita - plus až 192 MB uživatelských PCM dat – zaručuje nejlepší možnou kvalitu zvuku.
 • Tři přepínače s přiřaditelnou funkcí a čtyřcestný joystick umožňují dokonalou kontrolu zvuku (DNC – Defined Nuance Control).
 • 61 kláves s dynamikou a aftertouch.
 • Tenký a kompaktní, odlehčený design.
 • Velký dotykový TouchView™ 7” TFT displej.
 • Intuitivní ovládání prostřednictvím grafického rozhraní, s novou funkcí Search pro rychlé vyhledávání.
 • Zlepšený systém reproduktorů garantující silný a čistý zvuk.
 • Vylepšení výběru u Stylů a Performance; přes 400 přednastavených Stylů, každý se 4 variacemi a 4 Fill In + Break, plus 15 uživatelských bank pro uložení oblíbených nebo upravených Stylů a nastavení.
 • Přepracovaný režim Guitar Mode 2 pro ještě realističtější kytarové party.
 • Funkce Chord Sequencer pro okamžité nahrávání akordů.
 • 4 Stereo Master efekty (125 FX typů) + 2 Global efekty (Limiter, EQ).
 • TC Helicon 3-hlasý Vocal Processor se 4 efekty.
 • Duální MP3/MIDI přehrávač s funkcí nahrávání, také funkce Vocal Remover (ztišení vokálů).
 • Vylepšená kompatibilita s texty (+G) u MP3.
 • Vylepšená zvuková kompatibilita pro skladby formátu GM a GS.
 • Plně programovatelná SongBook databáze zahrnující Styly, SMF, Karaoke, MP3 s okamžitým obnovením kteréhokoliv nastavení skladby.
 • Multijazyková znaková sada. Texty písní tak lze zobrazovat v jejich původním jazyce (s výjimkou orientálních a arabských písmen*).
 • Nová funkce importu SoundFont.
 • Hromadné ukládání dat na Micro SD.

 

Nový model Pa1000

Korg je původcem většiny nejlepších a nejúspěšnějších výrobků z kategorie arranger keyboardů, které používají desítky tisíc profesionálních muzikantů po celém světě. Ti přitom dlouhodobě oceňují hlavně magickou kombinaci špičkové zvukové kvality a bohaté nabídky funkcí. Unikátní systém Korg RX (Real eXperience) nyní dokonale propojil tuto bohatou historii s novými technologiemi, a vznikl tak zcela nový standard arranger keyboardů, vybavený navíc i báječně jednoduchým ovládáním – to je Korg Pa1000.

 

Klaviatura s přirozenou odezvou

61 kláves nabízí bezchybnou, zcela přirozenou herní odezvu, dynamiku a funkci aftertouch, díky čemuž vyhoví každému hráči.

Kompaktní, výkonný a snadno ovladatelný

Model Pa1000 byl navržen tak, aby i přes nevelké rozměry vypadal reprezentativně. O jeho kvalitách ovšem každého nepochybně přesvědčí zejména zvukový výkon, zajištěný ozvučným systémem 2x20 wattových zesilovačů a čtyř reproduktorů v bassreflexovém uspořádání. Hlavní panel byl přepracován a optimalizován tak, aby uspořádání tlačítek a ovládacích prvků bylo zcela přirozené. Grafické uživatelské rozhraní na velkém dotykovém displeji je také upraveno a je přehlednější, s detailnějšími ikonami a dalšími zobrazovanými objekty. Aby si každý muzikant mohl přizpůsobit ovládání nástroje úplně podle svého, jsou zde dál dva různé režimy ovládání: Easy a Expert. V režimu Easy se zobrazí pouze ty nejdůležitější funkce, což se hodí zejména začátečníkům nebo při hraní naživo. Režim Expert je pak určen ke komplexní editaci zvuku prostřednictvím všech dostupných funkcí. Když si nepamatujete, kde jste si uložili soubor, skladbu nebo styl, k jejich nalezení můžete použít úplně novou vyhledávací funkci Search.

 

Bezkonkurenční kvalita zvuku

Díky sofistikovanému zvukovému engine nabízí Korg Pa1000 dechberoucí zvuk. Vysoce kvalitní engine je navíc doplněn funkcemi RX (Real eXperience) a DNC (Defined Nuance Control), které pomáhají detailně dotvářet i ty nejjemnější nuance zvuků, které hrajete. Ovládání joystickem bylo rozšířeno o přepínače s možností přiřazení funkce, takže ovládání je nyní ještě komplexnější. Díky DNC můžete také věrně napodobit jemné změny v artikulaci, typické pro většinu akustických nástrojů – například změna tónu podle nádechu hráče u saxofonu, klarinetu a dalších dechových nástrojů, nebo specifické změny tónů hraných smyčcem na různé strunné nástroje. Spousta nahrávacích hodin strávených s těmi nejlepšími muzikanty se odrazila v celkové kvalitě pořízených zvuků, které jsou lepší než kdy dřív. K dispozici je tedy více než 1100 zvuků, včetně nového stereo grand piana (s napodobením rezonance strun a realistickými efekty pedálu) a nového elektrického piana převzatého ze slavného stage piana KORG SV-1; dále nové dechové nástroje, baskytary a kytary; plus mnoho dalších. Bicí stopy můžete vytvářet přesně podle svých potřeb díky více než 70 sadám bicích zvuků, pomůže vám přitom i funkce Drum Family Easy Editing, která nabízí naprostou kontrolu při nastavení hlasitosti, ladění, EQ a dalších parametrů. Využít dále můžete až 192 MB (PCM User memory) paměti, takže si můžete jednoduše přidávat i vlastní zvuky. Zvuková banka General MIDI (GM) byla upravena a je tak kompatibilnější se soubory formátu GM. Model Pa1000 navíc umí nahrát formát Korg, WAV, AIFF, SoundFont a exportovat ve formátech WAV nebo AIFF. Zvuky lze plně editovat, a navíc u každého tónu nyní můžete použít až 24 oscilátorů!

 

Novinka, která má Styl

Kvalitní efekty nejsou už jenom zajímavou hudební ozdobou, ale právě ony do značně míry určují moderní muziku! Značka Korg je přitom známá tím, že používá efekty ve špičkové studiové kvalitě, a model Pa1000 pak nabízí to nejlepší z našich efektů. U každé skladby lze použít až 4 stereo digitální multiefektové procesory. Vybírat můžete ze 125 typů efektů, počínaje standardními typy jako je reverb a delay, přes klasické efekty až po ty moderní a neobvyklé. K tomu navíc každá ze stop nabízí EQ s možností nastavení basů, středů a výšek (Low, Mid a High). Pro režim Song Play lze vytvořit a uložit vlastní nezávislé nastavení EQ, díky čemuž můžete přesně dle svých potřeb přizpůsobt přehrávání kteréhokoliv MIDI souboru. Potřebujete lehčí basy? Uložte si potřebné nastavení ekvalizéru, a basy se příslušným způsobem zeslabí u každé skladby. Zvukový výstup Pa900 navíc můžete upravit pomocí limiteru a finálního, 4-pásmového parametrického EQ. Tím si můžete upravovat podle libosti celkový výsledný zvuk, což se hodí třeba pro rychlou a účinnou korekci zvuku při živých vystoupeních.

 

TC Helicon® Voice Processor

Dlouhodobá spolupráce mezi značkou Korg a celosvětovým lídrem v oblasti úprav a zpracování vokálů, značkou TC Helicon®, pokračuje také u Pa900. Nové funkce a algoritmy sdružené v TC Helicon Voice Processoru zajistí nejlepší možnou kvalitu vašich vokálů. K dispozici jsou 3 realistické hlasy, které lze ovládat přes klaviaturu nebo prostřednictvím MIDI. Dále lze využít 4 bloky efektů, včetně Reverb, Delay, EQ a Dynamics. Aby výsledné vokály byly skutečně profesionální a jejich ovládání snadnější, byly na čelní panel přidány tlačítka, kterými se kontrolují nejdůležitější funkce vokálů.

 

Přehrávač / Sekvencer

Známý přehrávač Korg XDS Crossfade Dual Sequencer Player nyní nabízí podporu pro “MP3+G” (známé také jaké MP3+Graphics, neboli hudba a text) u MP3 souborů, a to pro většinu užívaných formátů textu. Tato nová funkce umožňuje simultánní zobrazování písňových textů na vestavěném TFT displeji, nebo na externím monitoru. Dále je zde také funkce Marker Function, dovolující přesunout se přímo na předem určené místo ve skladbě. Lze přehrávat současně dva různé MP3 nebo MIDI soubory, a tyto MP3 a MIDI soubory lze také transponovat, zrychlovat nebo zpomalovat. Pomocí funkce Vocal Remover lze u MP3 souborů ztlumit zpěv. 16-stopý sekvencer nabízí pokročilé možnosti sekvencování, ale navíc i rychlou a snadnou tvorbu písní prostřednictvím funkce Backing Sequence. A protože Pa1000 je opravdu na úrovni, umí tohle vše současně i nahrávat! Můžete tedy začít přehrávat nějakou písničku, k tomu hrát na klávesy, nebo zpívat – a to vše se nahraje ve formátu MP3 a uloží buď do vnitřní paměti, nebo na externí USB disk. K dispozici je dále také aplikace Score Viewer pro zobrazení přehrávané skladby ve formě notového záznamu, včetně textů a akordických značek. Začátečníci jistě také ocení možnost zobrazení názvu tónu vedle příslušné noty.

 

SongBook

Funkce zvlášť užitečná pro živá vystoupení, to je SongBook - neboli plně programovatelná hudební databáze s možností vyhledávání. Každá pozice v seznamu této funkce přitom obsahuje všechna nastavení potřebná k přehrání příslušné skladby. SongBook umí také používat styly, MIDI soubory nebo MP3 skladby, okamžitě k tomu zobrazí i doplňkové informace jako jsou název skladby, žánr, autor, tempo, FX nastavení a spousta dalších. Zkrátka vše, co potřebujete k přehrávání skladeb, najdete právě v SongBook, jedinečné funkci pro přehrávání hudby kterou nabízí pouze Korg.

(*STS - Single Touch Settings je paměť, která vyvolá zvuky pro všechny stopy v reálném čase.)


Pa1000 Specifikace

 • Klaviatura: 61 polovyvážených dynamických kláves, dynamické, podpora after touch
 • Systém: Operační systém s možností upgrade, RX (Real eXperience), DNC (Defined Nuance Control), Multitasking, funkce Load while play
 • Zvukový generátor: KORG EDS (Enhanced Definition Synthesis): 128 hlasů, 128 oscilátorů
 • Filtry s rezonancí, třípásmový EQ na každou stopu
 • Efekty: Až 4 Stereo Digital Multi-Effect, 125 typů Master efektů + 2 Global efekty
 • Zpracování vokálů u TC Helicon® se 4 efekty: Harmonizer, Reverb, Delay, plus Compressor a EQ
 • Zvuky / bicí sady: Více než 1100, včetně Stereo Piano a vylepšené zvukové kompatibility u GM/GS; více než 70 bicích sad,
 • Uživatelské zvuky: 512 zvuků, 128 bicích sad, Defined Nuance Control (DNC) technologie
 • Plná editovatelnost zvuků/bicích sad,
 • PCM RAM paměť pro uživatelské zvuky: 192 MB
 • Plná editovatelnost samplů
 • Kompatibilita: Load/Import pro Korg, Wav, AIFF a SoundFont™; Export pro Wav a AIFF; Edit, Time Slice, Compression Tool.
 • Styly: Více než 400 přednastavených Stylů, editovatelné, 1200 pozic pro uložení Stylů, Favorite banky, Osm Style stop, 4 Single Touch nastavení, 4 Pad a jedno Style nastavení na každý Styl
 • Režim Guitar Track 2, Parallel a Fixed NTT, Style Record s funkcí Step Record, Track a Event Edit, Styl: 3 Intro, 4 Variation, 4 Fill, Break, 3 Ending, Synchro Start/Stop, Tap Tempo/Reset,
  Bass Inversion, Auto Fill, Manual Bass, Memory, Accompaniment Mute, Drum Mapping, Snare & Kick Designation, STS Mode
 • Chord Sequencer: Možnost nahrávání v reálném čase
 • Performance/STS: 320 Realtime Performance lokací, STS: Memorize Realtime nastavení stop, až 4 x 1200 Stylů, až 4 x SongBook pozic,“My Setting” funkce
 • Song Play: Patentovaný XDS Crossfade Dual Sequencer Player (podpora formátu: MID, KAR, MP3 + lyrics, MP3+G), 2 přehrávače s vlastním Select, Start/Stop, Home, Rewind a Fast Forward, X-Fader Balance kontrola, Lyrics, Score, a Chord data lze zobrazit na displeji nebo externím monitoru, Markery, Jukebox funkce.
 • MP3 Player / Recorder: Duální MP3 Player a MP3 Recorder, Real Time Transpose (+6/-5 půltónů), Tempo change (±30%), Vocal Remover, Nahrávání MP3 souborů včetně Stylů, SMF, Real Time stop, Padů, Microphone a efektů
 • Sequencer: Quick Record (Backing Sequence), Multitrack a Step Record funkce – plně vybavený sekvencer, 16 stop; až 200,000 záznamů, SMF native format
 • Song Book: Plně programovatelná hudební databáze, využívající Styly, SMF, Karaoke, MP3 s automatickou volbou Style Play a Song Play režimu, Uživatelem definovatelné seznamy
 • Nastavitelná filtrace
 • Kompatibilita: "i-Series" modely: Styly, Pa series: Styly, Performance, Program/Sound, Song, SongBook, Pad
 • Multi Pad: 4 Pad s přiřaditelnou funkcí + Stop tlačítko - Pad Record funkce
 • Ovládací prvky: Master Volume; Fade In/Out; Keyboard-Acc/Song Balance Volume; Ensemble; Octave Transpose; Master Transpose; Style Change; Quarter Tone a Arabic Scale uložené v rámci Performance/STS; Real-time ovladače: Joystick (pitch + modulation); Mic Volume; FX Volume; Mic On/Off; Mic Preset; Harmony On/Off; 3 přepínače s přiřaditelnou funkcí; Tempo +/-; Tempo Lock; Dial; Search Function; Shift; Chord Scan; Split; Metronome On/Off; Sound Select
 • Vstupy: Damper pedal (možnost half-pedaling, s DS-1H pedálem), Assignable pedal/switch
 • Mic/Line vstup: 2 nesymetrické: Left/Mono-Mic, nesymetrický, Gain control, Right/Mono
 • Výstupy: Audio Out: Left/Mono, Right/Mono, nesymetrický
 • Headphone (sluchátka):: 1 (na čelním panelu)
 • Video Out: 1 RCA typ
 • MIDI: In, Out; standardní Midi konektory, USB na MIDI pomocí USB Device portu, 8x uživatelem definovatelný MIDI Setup
 • USB: USB-MIDI Interface, Typ A: 1 (vpředu), Typ B: 1 (vzadu), 2.0 Hi Speed konektivita
 • Mass Storage/Disk: Micro SD, slot na zadním panelu
 • Displej: Color TouchView™ 7” TFT displej
 • Příkon: 20 Watt; 100-240v 50/60 Hz
 • Dodávané příslušenství: Uživatelský manuál, stojan na noty, Accessory DVD (vč. Video manuálů), napájecí kabel
 • Volitelné příslušenství: Expression/Volume pedál (KORG EXP-2, KORG XVP-10), Damper Pedal (KORG DS-1H), Switch Pedal (KORG PS-1, PS-3)


  • Klaviatura: 61 polovyvážených dynamických kláves, dynamické, podpora after touch
  • Systém: Operační systém s možností upgrade, RX (Real eXperience), DNC (Defined Nuance Control), Multitasking, funkce Load while play
  • Zvukový generátor: KORG EDS (Enhanced Definition Synthesis): 128 hlasů, 128 oscilátorů
  • Filtry s rezonancí, třípásmový EQ na každou stopu
  • Efekty: Až 4 Stereo Digital Multi-Effect, 125 typů Master efektů + 2 Global efekty
  • Zpracování vokálů u TC Helicon® se 4 efekty: Harmonizer, Reverb, Delay, plus Compressor a EQ
  • Zvuky / bicí sady: Více než 1100, včetně Stereo Piano a vylepšené zvukové kompatibility u GM/GS; více než 70 bicích sad,
  • Uživatelské zvuky: 512 zvuků, 128 bicích sad, Defined Nuance Control (DNC) technologie
  • Plná editovatelnost zvuků/bicích sad,
  • PCM RAM paměť pro uživatelské zvuky: 192 MB
  • Plná editovatelnost samplů
  • Kompatibilita: Load/Import pro Korg, Wav, AIFF a SoundFont™; Export pro Wav a AIFF; Edit, Time Slice, Compression Tool.
  • Styly: Více než 400 přednastavených Stylů, editovatelné, 1200 pozic pro uložení Stylů, Favorite banky, Osm Style stop, 4 Single Touch nastavení, 4 Pad a jedno Style nastavení na každý Styl
  • Bass Inversion, Auto Fill, Manual Bass, Memory, Accompaniment Mute, Drum Mapping, Snare & Kick Designation, STS Mode
  • Chord Sequencer: Možnost nahrávání v reálném čase
  • Performance/STS: 320 Realtime Performance lokací, STS: Memorize Realtime nastavení stop, až 4 x 1200 Stylů, až 4 x SongBook pozic,“My Setting” funkce
  • Song Play: Patentovaný XDS Crossfade Dual Sequencer Player (podpora formátu: MID, KAR, MP3 + lyrics, MP3+G), 2 přehrávače s vlastním Select, Start/Stop, Home, Rewind a Fast Forward, X-Fader Balance kontrola, Lyrics, Score, a Chord data lze zobrazit na displeji nebo externím monitoru, Markery, Jukebox funkce.
  • MP3 Player / Recorder: Duální MP3 Player a MP3 Recorder, Real Time Transpose (+6/-5 půltónů), Tempo change (±30%), Vocal Remover, Nahrávání MP3 souborů včetně Stylů, SMF, Real Time stop, Padů, Microphone a efektů
  • Sequencer: Quick Record (Backing Sequence), Multitrack a Step Record funkce – plně vybavený sekvencer, 16 stop; až 200,000 záznamů, SMF native format
  • Song Book: Plně programovatelná hudební databáze, využívající Styly, SMF, Karaoke, MP3 s automatickou volbou Style Play a Song Play režimu, Uživatelem definovatelné seznamy
  • Nastavitelná filtrace
  • Kompatibilita: "i-Series" modely: Styly, Pa series: Styly, Performance, Program/Sound, Song, SongBook, Pad
  • Multi Pad: 4 Pad s přiřaditelnou funkcí + Stop tlačítko - Pad Record funkce
  • Ovládací prvky: Master Volume; Fade In/Out; Keyboard-Acc/Song Balance Volume; Ensemble; Octave Transpose; Master Transpose; Style Change; Quarter Tone a Arabic Scale uložené v rámci Performance/STS; Real-time ovladače: Joystick (pitch + modulation); Mic Volume; FX Volume; Mic On/Off; Mic Preset; Harmony On/Off; 3 přepínače s přiřaditelnou funkcí; Tempo +/-; Tempo Lock; Dial; Search Function; Shift; Chord Scan; Split; Metronome On/Off; Sound Select
  • Vstupy: Damper pedal (možnost half-pedaling, s DS-1H pedálem), Assignable pedal/switch
  • Mic/Line vstup: 2 nesymetrické: Left/Mono-Mic, nesymetrický, Gain control, Right/Mono
  • Výstupy: Audio Out: Left/Mono, Right/Mono, nesymetrický
  • Headphone (sluchátka):: 1 (na čelním panelu)
  • Video Out: 1 RCA typ
  • MIDI: In, Out; standardní Midi konektory, USB na MIDI pomocí USB Device portu, 8x uživatelem definovatelný MIDI Setup
  • USB: USB-MIDI Interface, Typ A: 1 (vpředu), Typ B: 1 (vzadu), 2.0 Hi Speed konektivita
  • Mass Storage/Disk: Micro SD, slot na zadním panelu
  • Displej: Color TouchView™ 7” TFT displej
  • Příkon: 20 Watt; 100-240v 50/60 Hz
  • Dodávané příslušenství: Uživatelský manuál, stojan na noty, Accessory DVD (vč. Video manuálů), napájecí kabel
  • Volitelné příslušenství: Expression/Volume pedál (KORG EXP-2, KORG XVP-10), Damper Pedal (KORG DS-1H), Switch Pedal (KORG PS-1, PS-3)