Korg KRONOS-61 II

Velké ambice a inspirace s nejnovější technologií - výsledek je famózní, VÝSLEDEK JE KRONOS . KORG  využil všech svých bohatých zkušeností za více než 50 let výroby hudebních zařízení - tak, aby uspokojil požadavky těch nejnáročnějších hudebních profesionálů a vizionářů. Se svými devíti syntezátorovými enginy a kompletní výbavou pro hudební vystoupení a produkci je KRONOS zkrátka nejvšestrannějším syntezátorem, jaký byl kdy vytvořen..
Více informací

Cena s DPH: 65 590,- Kč
Cena bez DPH: 54 207,- Kč
Dostupnost: Obvykle do 10 dnů
Výrobce
Korg
Záruka
24 měsíců

Nejvýkonnější syntezátor na planetě je nyní ještě výkonnější.

Kronos v novém designu nabízí piano modul SGX-2, rozšířený o skvělé koncertní křídlo 9GB Berlin Grand, se speciálními una corda samply (s využitím soft pedálu) a sympatetickou rezonancí strun, kterou využijete i u proslavených zvuků koncertních křídel Kronos German, Japanese, a volitelného Austrian Grand. Vylepšený režim Set List mode nabízí uživateli možnost barevného kódování slotů Set List a změnu velikosti jejich textu, jak na obrazovce, tak na externí USB klaviatuře.
Stovky nových zvuků jsou nazvány podle slavných skladeb, kvůli snadné identifikaci. Všechny zvuky lze nyní prohledávat podle názvu a všechny vznikají díky devíti jedinečným syntezátorovým enginům:
SGX-2 - Premium Piano | EP-1 - MDS Electric Piano | CX-3 Tonewheel Organ | HD-1 High Definition Synthesizer | MS-20EX - Legacy Analog Collection | PolysixEX Legacy Analog Collection | AL-1 Analog Synthesizer | MOD-7 Waveshaping VPM Synthesizer | STR-1 Plucked Strings

Přidána DAW integrace pro MIDI a Audio pomocí jediného USB kabelu, systémová funkce Touch/Drag na rozměrné, dotykové obrazovce Kronos’ TouchView™, výkonné zpracování až 16 efektů současně, sekvencer se 16 MIDI/16 audio stopami, 16-part kombinace, záplava kontrolerů v reálném čase, legendární technologie frázového generátoru KARMA, vektorové ovládání, a zcela nové zpracování postranních panelů z pravého dřeva. Díky tomu všemu získáváte nástroj pro produkci i hraní, který je zcela ojedinělý jak dnes, tak zítra a zůstane jím i nadále.

KORG - KRONOS - MUSIC WORKSTATION

 

Pokrok.

Když se skloubí velké ambice a inspirace s nejnovější technologií - výsledek je famózní.
Důkazem je právě nový KRONOS. Vytvořen firmou KORG - která přitom využila všech svých bohatých zkušeností za více než 50 let výroby hudebních zařízení - tak, aby uspokojil požadavky těch nejnáročnějších hudebních profesionálů a vizionářů. Se svými devíti syntezátorovými enginy a kompletní výbavou pro hudební vystoupení a produkci je KRONOS zkrátka nejvšestrannějším syntezátorem, jaký byl kdy vytvořen.

KRONOS přináší znovu tu tajemnou magii, napětí a příslib netušeného, které dokáží nabídnout jen zcela přelomové nástroje. Každá z technologií pro tvorbu současné muziky byla na tomto modelu přepracována, vylepšena a všechny jsou pak k dispozici na jediném nástroji. Různé zde využité techniky generování zvuku představují to nejlepší z dostupných možností. Vestavěné efekty otevírají netušené možnosti ke zpracování jakéhokoliv interního nebo externího zvuku. Vícestopé audio a MIDI nahrávání vytváří z tohoto nástroje kompletní a přitom mobilní hudební studio. Mezi ovládacími prvky najdete například duální joystick, špičkovou klaviaturu, ale zejména také revoluční dotykový TouchView™ displej. Nejlepší na tom všem je ale způsob, jakým v sobě KRONOS komplexně integruje všechny tyto zdroje a možnosti, kdy tomuto řešení nemůže v současnosti konkurovat žádná softwarová aplikace či hardwarová hudební platforma.

KRONOS vám zkrátka snadno splní vše, co požadujete, dokáže ale i spoustu dalších věcí navíc. Například v režimu Set List si tak můžete uchovat všechna vaše nastavení či poznámky z displeje pro další případné využití. Pomocí Smooth Sound Transitions můžete eliminovat nežádoucí zvukové přechody při přepínání zvuků nebo režimů. Propojování virtuálních patch kabelů, výběr zvuků nebo třeba editace sekvencí - to vše snadno zvládnete na osmipalcovém barevném dotykovém TouchView displeji. K tomu si připočtěte pokročilé možnosti sekvenceru, funkci KARMA nebo třeba pokročilé komponování bicích pomocí Drum Track nástroje. Vychutnejte si filtry ve stylu MS-20 a neuvěřitelně bohatý Polysix chorus. A protože ten nejlepší tým zvukových inženýrů najdete u firmy KORG, bude taky váš zvuk s tímto nástrojem vždy bezchybný.

Jako kategorie sama o sobě nabízí nová generace KRONOS mimo jiné:

 • vylepšený SGX-2 Grand Piano Engine
 • širokou nabídku zvuků
 • základní bohatá kolekce zvuků
 • rozšiřující knihovny zvuků - KRONOS Expansion Sound Libraries
 • knihovny zvuků známých umělců - Artist Sound Libraries
 • zvuky ze známých skladeb - Famous Song Sounds
 • Devět různých zvukových enginů
 • Inovativní Set List režim s mnoha vylepšeními
 • Color TouchView displej - nyní také s funkcí TouchDrag
 • Nástroje sekvenceru pro komponování
 • KARMA
 • Drum Track
 • Open Sampling System
 • 16-stopé audio nahrávání / 16-stopé MIDI sekvencování
 • 16 efektových procesorů
 • USB/MIDI host porty pro připojení dalších MIDI zařízení (KORG microKEY; KORG NanoPAD2; apod.)
 • špičková klaviatura RH3 Graded Hammer Action (verze se 73 nebo 88 klávesami)
 • klaviatura Natural Touch semi-weighted action (verze se 61 klávesami)
 • Smooth Sound Transition funkce
 • vylepšené ovládací rozhraní
 • Duální joysticky (X-Y; Vector)
 • Ribbon Controller
 • 8 otočných tlačítek
 • 9 táhel
 • 16 podsvícených tlačítek

 

Devět různých zvukových enginů
Každý z těchto jednotlivých zvukových enginů, které KRONOS nabízí, má plnou funkčnost kompletního, samostatně fungujícího syntezátoru. Všechny přitom představují špičkovou technologii příslušného způsobu generování zvuku a s každým z nich můžete jako zvukový designer docílit neuvěřitelných výsledků.

 

Přepracovaný SGX-2 Grand Piano Sound engine
KRONOS a jeho piano engine se vždy mohl pochlubit bohatou kolekcí nesmyčkovaných a přirozeně znějících stereo samplů, nahrávaných zvlášť pro každou z kláves. Tato výlučná kvalita původního SGX-1 engine je pochopitelně zachována také u nového SGX-2 Grand Piano engine, které však navíc nabídne nové Berlin Grand piano. Toto se vyznačuje charakteristickým rezonančním zvukem koncertního křídla se zvláštním důrazem na hloubku tónů. Další vylepšení u SGX-2 engine představují Sympathetic String Resonance a nově nahrané samply pro una corda pedál.

 

Obrovský výběr zvuků
KRONOS přichází vybaven tisíci zvuků, tvořenými pomocí různých režimů syntézy využívajících přes 21 GB presetových zvukových dat nejrůznějších hudebních žánrů. Každý z těchto zvuků byl přitom do detailů pečlivě odladěn naším týmem zvukových inženýrů. Interní SSD poskytuje skvělou kapacitu 62*GB a tedy více než dostatečný prostor pro uživatelské samplování nebo zvuky stažené z knihoven KRONOS Sound Libraries. Tyto rozšiřující zvukové knihovny pak nabízí velký výběr dalších profesionálně vytvořených zvuků - bez toho že byste museli dokupovat jakýkoliv hardware. Artist Signature Programs obsahují zvuky, používané špičkovými muzikanty soudobé hudební scény. Song Programs jsou pojmenované podle klasických rockových a popových skladeb, jejichž zvuky pak obsahují. Vyzkoušejte si tyto zvuky z oblíbených hitů, které můžete využít jako základ pro svoji vlastní další tvorbu.

* kapacita SSD se může změnit bez předchozího upozornění.

 

Inovativní Set List režim
KRONOS umí zorganizovat veškeré zdroje, které potřebujete při práci se skladbou - nebo setem skladeb -pomocí režimu Set List. V tomto režimu lze na TouchView displeji zobrazit 16 barevně kódovaných dotykových tlačítek; každé z nich pak okamžitě vyvolá přiřazený Preset, Combination, nebo Sequence - a to ať už jste v jakémkoliv režimu! Ke každému si navíc můžete připojit poznámku (třeba “Sing nastavit na Chorus;” “Transpose Down;” “čekat na saxofonové sólo;” apod.). V režimu Set List máte navíc po ruce devítipásmový grafický EQ, kterým můžete dále doladit celkový zvuk podle svých potřeb. V OS verze 3.0 také tento Set List režim umožňuje širší uživatelskou kustomizaci včetně změny barev při zobrazení, velikosti písma nebo třeba full-screen textový editor. Pro snadnější zadávání textu nebo číselných hodnot lze taky použít počítačovou klávesnici, připojenou přes USB.

 

Barevný TouchView displej - nyní s funkcí Touch-Drag
Řídícím centrem modelu KRONOS je především obrovský, osmipalcový (800 x 600 pixelů) SVGA barevný TouchView displej. Vedle prostého výběru požadovaných zvuků nebo parametrů, které provádíte dotykem prstu, nyní na něm navíc pomocí funkce Touch-Drag (dotyk a tažení) můžete realizovat mnohem detailnější nastavení hodnot jednotlivých parametrů. Interaktivní nástroje a zobrazované grafické prvky navíc umožňují mnohem víc – třeba propojovat virtuální patch kabely u modulárních typů syntezátorů. Na TouchView displeji nově také naleznete velmi praktickou Search funkci pro rychlé vyhledávání zvuků (podle názvu).

 

Sekvencer a jeho nástroje pro komponování
Vedle audio a MIDI stop je sekvencer vybaven také sadou nástrojů, které umožní efektivně přetvořit vaše hudební nápady na kompletní skladbu, to vše za pomoci interaktivních technik a procesů v reálném čase, které by u klasických počítačových aplikací byly buď zcela nemyslitelné, nebo přinejmenším velmi těžkopádné.

 

KARMA
Poprvé se tato revoluční technologie pro rychlé generování sofistikovaných hudebních frází, bicích smyček a backing sekvencí objevila u modelu KORG Karma Music Workstation v roce 2002. V závislosti na tónech a akordech, které zahrajete - plus pohyby táhel, tlačítek a přepínačů - dokáže KARMA generovat hudební efekty, které překonají vaše veškeré představy. Nyní jde navíc o podstatně vylepšenou druhou generaci této technologie, disponující funkcemi jako KARMA Wave-Sequencing, Note Mapping a 8 scén na každý z layerů. KARMA je zkrátka nepostradatelnou součástí vašeho nového KRONOSu, která obohatí vaši hudební inspiraci a bude také skvělým pomocníkem při všech živých vystoupeních.

 

Bicí stopy neboli Drum Tracks
Tato funkce, která automaticky přehrává bicí paterny, byla poprvé představena v roce 2007 na úspěšném modelu M3 music workstation/synthesizer. KRONOS jako nejnovější KORG workstation pak pochopitelně také Drum Tracks funkci nabízí. Ta přitom dokáže generovat všechnu potřebnou rytmiku, od jednoduchého referenčního beatu určujícímu tempo až po komplexní bicí rytmy, používané v soudobé muzice. U modelu KRONOS byla funkce Drum Tracks dále vylepšena a nabízí plně profesionální bicí, které jsou svou kvalitou srovnatelné s úrovní specializovaných bicích modulů.

 

Open Sampling System
Díky Open Sampling System dokáže KRONOS rychle nasamplovat externí audio, a to ať už jste v režimu Program, Combination nebo Sequencer. V režimu Open Sampling lze navíc resamplovat dokonce vlastní hru KRONOSu. Banky s uživatelskými samply dále zvyšují komfort při práci se samply, uživatelské samply tak lze jednoduše nahrát a přehrávat, při čemž také určitě oceníte gigantickou kapacitu vestavěného SSD. Používat lze samply ve formátu AIFF, WAV, SoundFont 2.0, a AKAI S1000/3000. Pro rychlý přenos většího objemu dat z počítače lze použít USB Ethernet adaptér. Instrumenty nebo samply, které jste dříve vytvořili na PC, pak můžete dál používat také na svém KRONOSu.

 

16-stopý MIDI sekvencer / 16-stopý Audio recorder
KRONOS je vybaven sekcí pro sekvencování/nahrávání, které dohromady obsahují 16 MIDI stop plus 16 audio stop; tedy více než dostatek zdrojů pro to, abyste mohli produkovat fantastickou muziku. MIDI sekvencer umožňuje snadné zachycení vašich okamžitých nápadů, ať už je vyjádříte profesionální hudební frází utvořenou pomocí funkce KARMA, Drum Track, nebo RPPR (Realtime Pattern Play/Recording). 16-stopý audio recorder může současně nahrávat až čtyři stopy nekomprimovaných dat v kvalitě 16-bit/24-bit a samplovací frekvenci 48 kHz. Můžete také hrát současně s playbackem dříve nahraných stop, k tomu přidat efekty a pak to celé resamplovat - takto vytvořené WAV soubory umístíte přímo do stopy. Při finálním cizelování stop pak můžete zcela libovolně používat automatizaci mixéru a editační funkce jako kopírování, vkládání nebo normalizaci. Pokud přes USB připojíte CD vypalovačku, můžete si nakonec hotové album vypálit přímo z TouchView displeje!

 

16 vestavěných efektových procesorů
KRONOS nabízí 16 interních efektů. Každý z těchto insert efektů lze v kombinaci aplikovat na jeden nebo více hlasů. Na send 1/2 lze dále použít dva master efekty, pro finální úpravu zvuku všech stop lze na závěr také použít dva Total efekty. U každého z hlasů, u každé stopy sekvenceru a každé audio stopy je pro další jemné doladění zvuků navíc k dispozici individuální třípásmový EQ.

 

USB/MIDI Host porty pro připojení MIDI zařízení
Na KRONOS lze přímo připojit jakýkoliv kompatibilní USB-MIDI controller. Pokud připojíte některý z USB MIDI controllerů zn. KORG vybavených padem (tj. nanoPAD, nanoPAD2, padKONTROL), pak se pady 1 až 8 na controlleru automaticky namapují jako virtuální akordická funkce, takže je můžete používat k přehrávání bicích nebo spouštění akordů na KRONOSu.

 

Vylepšené ovládací prvky
Vedle parametrů, které lze ovládat přímo z dotykového TouchView displeje, nabízí KRONOS pro práci se zvukem v reálném čase také množství dalších ovládacích prvků. Najdete zde tak zejména čtyřcestný joystick, ribbon controller nebo dva přepínače s přiřaditelnou funkcí, které jsou umístěny nalevo od klaviatury. Poblíž se nachází také Vector joystick. Nad klaviaturou je pak množství dalších přepínačů, devět táhel a osm otočných kolových ovladačů, které vám obdobně nabídnou bezprostřední možnost řízení a úpravy zvuku přesně podle vašich potřeb. Vstup pro pravý pedál (damper pedal) podporuje half-damping a dělá tak hru na piano ještě realističtější. Dále zde najdete také dva další přiřaditelné vstupy pro pedál (jeden typu nožní pedál a jeden typu nožní přepínač).

 

Špičková klaviatura RH3 Weighted Hammer Action
Obě verze modelu KRONOS s 88 a 73 klávesami jsou osazeny nejlepší klaviaturou zn. KORG, tedy RH-3 Real Weighted Hammer Action. Ta nabízí zcela autentický a přesný herní zážitek jako u klasického piana. Dokonce i varianta s 88 klávesami je přitom natolik úzká, že se vejde na standardní klávesový stojan. KRONOS tak rovněž v této oblasti nabízí ideální propojení dokonalé funkčnosti a designu.

 

Natural Touch Semi-Weighted Action
Pro ty, kteří preferují okamžitou odezvu klaviatur tradičních syntezátorových keyboardů, nebo zkrátka jen potřebují kompaktní rozměry, je tady KRONOS ve verzi se 61 klávesami, kdy tato klaviatura je lehce vyvážená, rychlá a přesná.

 

Eliminace nežádoucích zvukových přechodů při změně zvuků, bez ohledu na to v jakém jste režimu
Když během vystupování přepnete program, abyste se připravili na další hru, nebo pokud se přepnete z režimu Program do Combi režimu, bude mít prioritu aktuálně přehrávaný zvuk a jeho efekty, tak aby nedošlo k rušivým zvukovým přechodům při okamžitém započetí přehrávání jiného zvuku. Tato praktická funkce se velmi osvědčila zejména u profesionálních hráčů.

 

Devět syntezátorových enginů obsažených v jediném nástroji
KRONOS v sobě harmonicky spojuje devět různých, osobitých syntezátorových/zvukových enginů. Nové technologie umožnily to, že všechny tyto zvukové enginy efektivně sdílejí společnou a stabilní hardwarovou platformu. Výsledky tohoto spojení jsou přitom doslova bombastické.

 

SGX-2 (Premium Piano)
Zvukový engine pro piano

Vyberte si své piano! Vedle již vyhlášených pian German Grand a Japanese Grand známých z SGX-1 engine přináší KRONOS a jeho SGX-2 Premium Piano engine nové unikátní piano Berlin Grand. Při zakoupení rozšíření EXs12 Austrian Grand (k dostání zvlášť) tak nabídne KRONOS kompletní výběr těch nejslavnějších jmen z oblasti světových koncertních křídel. Nesmyčkované stereo samply pořízené zvlášť pro každou z kláves poskytují přirozený, autentický zážitek. K tomuto bezchybnému pocitu pak přispívají i další vylepšené detaily, jako třeba rezonance strun nebo nasamplovaná data pro una corda pedál.

 

Rezonance strun
Když u piana sešlápnete pravý pedál, všechny struny mohou začít volně rezonovat. Pokud pak stisknete některou z kláves, struny v okolí tohoto tónu se vlivem vzájemné rezonance obvykle také poněkud rozvibrují. Nový SGX-2 engine pak dokáže toto rozechvění okolních strun při stisku určitého tónu věrně reprodukovat.
* parametry rezonance strun můžete zobrazit na příslušné obrazovce.

 

Una corda
Pedál, který se u koncertních křídel nachází úplně vlevo, nazýváme jako una corda pedál. Una corda pak v překladu znamená “jedna struna.” Zatímco normálně se kladívkem rozezvučí všechny struny příslušející konkrétnímu tónu, tj. obvykle dvě nebo tři struny, pak po sešlápnutí Una corda pedálu bude kladívko rozeznívat už pouze jedinou strunu. SGX-2 Piano Engine pak obsahuje nové samply právě pro una corda pedál, které přesně reprodukují jemné změny v tónu a jeho hlasitosti, ke kterým dochází u křídla po sešlápnutí tohoto pedálu.
*Una corda nastavení lze specifikovat pro nožní pedál (k dostání zvlášť) a na obrazovce.

 

EP-1 (MDS Electric Piano) - Zvukový engine pro elektrické piano
KRONOS EP-1 zvukový engine dokáže věrně reprodukovat šest nejoblíbenějších klasických elektrických pian. MDS (Multi-Dimensional Synthesis) technologie přitom eliminuje nechtěné přechody mezi jednotlivými samply a předchází jakýmkoliv nepřirozeným zvukům při jejich přehrávání. Tento engine na jednu stranu přesně reaguje na nejjemnější nuance vaší hry, přitom však zachovává potřebnou herní dynamiku. Každý ze šesti různých modelů, zesilovačů, reproduktorů a klasických efektů je přesně a naprosto realisticky simulován do posledního detailu. Všechny aspekty potřebné pro tvorbu zvuku, od samplů až po efekty, jsou pak soustředěny na jediném místě, což z tohoto engine dělá zcela nekompromisní a všestranné elektrické piano.

 

CX-3 Tonewheel Organ -Zvukový engine pro varhany
Původní KORG CX-3 kombo varhany byly na trh uvedeny v roce 1980. Poté, co si získaly celosvětovou popularitu, objevily se roku 2000 v nové verzi se stejnými vlastnostmi, ale zcela novou technologií. U modelu KRONOS pak najdete CX-3 engine, který zcela precizně modeluje právě tento dnes již tradiční nástroj. K perfektní reprodukci vlastností lampového zesilovače a efektů jako jsou Vibrato/Chorus byla využita vlastní technologie KORG. Speciální pozornost byla pak věnována rotary speaker efektu, u kterého si můžete vybrat z celkem sedmi typů a navíc pomocí joysticku (v X-ose) řídit jeho rychlost. Detailně byly prozkoumány a reprodukovány dokonce i šum a zvukové nepřesnosti, vyskytující se v některých situacích u originální předlohy. Varhanní zvuk, který znáte z mnoha legendárních nahrávek – a některé jsou zde od původních umělců provedeny znovu – máte nyní k dispozici pro vaši vlastní tvorbu. Vyzkoušejte si, co všechno tyhle varhany, znovuzrozené v plné síle do současné doby, vlastně dokážou.

 

HD-1 (High Definition Synthesizer) - PCM zvukový engine
HD znamená “High Definition” čili vysoké rozlišení a napovídá tedy, že zvuk HD-1 je ve špičkové kvalitě, k čemuž je potřeba ještě připočítat jedinečné další technologie zn. KORG - jako třeba ultrapřesné oscilátory pro playback samplů, multirežimové rezonanční filtry a maximálně rychlé & plynulé envelope a LFO. HD-1 je zkrátka nejvýkonnější PCM zvukový engine v historii značky KORG, do kterého naši inženýři vložili veškeré know-how, nasbírané postupně od dob M1. Všechny vyhlášené PCM zvuky zn. KORG byly pečlivě přepracovány a odladěny. Data, která u předchozích modelů byla kvůli omezené kapacitě vynechána, jsou nyní u nového KRONOS povolána zpět do služby. Rozsah paměti vyhrazené pro zvukové křivky se může měřit s počítačovými zvukovými enginy - rozdíl úplně jiné vyšší kvality však poznáte, jakmile tyhle zvuky a nástroje na KRONOSu poprvé použijete. Ti nejlepší technici, pracující na nejlepší platformě s cílem dosáhnout tu nejlepší kvalitu: výsledkem je HD-1.

 

MS-20EX (Legacy Analog Collection) - Analog modelující zvukový engine
Přestože je vybaven nejmodernější a nejlepší technologií, neztrácí KRONOS úctu ani ke klasickým postupům. Když se v roce 1978 poprvé objevil KORG MS-20, získal si rychle respekt mnoha hráčů díky hutnému a solidnímu zvuku, agresivním filtrům a možnosti patchování, která přináší takřka neomezené možnosti při tvorbě zvuků. Za pomoci technologie KORG CMT (Component Modeling Technology) pak MS-20EX engine umožňuje perfektní reprodukci původního MS-20, k čemuž ale ještě navíc dodává podstatně rozšířené možnosti právě při patchování. Nastavte filtry a oscilátory; změňte audio vstupy na kontrolní signál; použijte všechny ty původní otočná tlačítka s dalšími zdroji modulace, jako jsou třeba LFO, možností je zkrátka nesčíslně a jsou snem každého kreativního muzikanta, který rád pracuje se zvukem. A abychom nezapomněli - tato nová verze MS-20 u KRONOS je už převážně polyfonická.

 

PolysixEX (Legacy Analog Collection) - Analog modelující zvukový engine
Původní Polysix se poprvé představil v roce 1981 a při velmi konkurenceschopné ceně nabídl šestihlasou polyfonii a paměť programů. Se svým samooscilačním čtyřpólovým filtrem, plynulým analogovým oscilátorem a sub-oscilátory, plus třeba také Chorus/Ensemble, překonává nový PolysixEX v mnoha kreativních směrech tohoto svého předchůdce. Pokud hledáte zvuky charakteristické pro začátek 80. let, pak jsou smyčce a pady, které byly hlavní doménou původního Polysix, stále zcela nepostradatelné. K dispozici je samozřejmě také klasický arpeggiator, používaný na originálním Polysix. A jako bonus i zde můžete nově využívat všech výhod mnohačetné polyfonie.

 

AL-1 (Analog Synthesizer) - Vysoce přesný analog modelující zvukový engine
Tento AL-1 je stejným prémiovým zvukovým engine, kterým byl poprvé v roce 2005 vybaven KORG OASYS, neboli Open Architecture Synthesis Studio. Engine využívá k tvorbě fascinujících zvuků analogovou syntézu spočívající především na zvukových křivkách oscilátoru a morfování filtrů, kdy současně při naprosté redukci rušivého šumu nabízí ve výsledku neuvěřitelné zvuky, jaké byly dřívějšími analogovými syntezátory nedosažitelné.

 

MOD-7 (Waveshaping VPM Synthesizer) - Zvukový engine pro VPM/FM syntézu
Tento zvukový engine využívá VPM syntézu, založenou na VPM (Variable Phase Modulation) technologii, poprvé použité u dvou dnes již klasických modelů - a to u Prophecy (na trh uveden v roce 1995) a dále u Z1 (který se v roce 1997 stal dalším evolučním článkem této technologie, když k dosavadním možnostem přidal playback PCM samplů, multirežimové filtry nebo možnost externího vstupu). Zkombinujte tedy tuto Variable Phase Modulation (VPM) z tradičního KORG Prohpecy a Z1, přidejte trochu ring modulace, přimíchejte pár samplů a subtraktivní syntézu, plus k tomu přihoďte modulární systém patchování a dostanete MOD-7. Jako výjimečně univerzální nástroj vám pak nabídne vše od klasických FM keyboardů a basů (včetně možnosti importovat zvuky ze starších DX syntezátorů) až po rytmické a nosné zvuky.

 

STR-1 (Plucked Strings) -Zvukový engine s fyzickým modelováním
Tento špičkový engine, založený na nejnovějších technologiích, plně využívá veškerý know-how zn. KORG v oblasti zvukotvorby. Zvuky, které na něm vytvoříte, by byly klasickým PCM zvukovým engine jen stěží realizovatelné: ať už jde o zvuky akustické kytary, elektrické kytary, klavinetu, harfy či různých etnických nástrojů. Lze však jít mnohem dál, můžete syntetizovat a upravovat zvuky, které ve skutečnosti nikdy neexistovaly. Toto je skutečný zvukový engine budoucnosti, na kterém si naprogramujete zbrusu nové zvuky přesně podle vašich potřeb.

 

Specifikace

Systém:
KRONOS System Version 3.0

Klaviatura: 61 kláves, Natural Touch Semi Weighted

Zvukové enginy: SGX-2 Premium Piano (Acoustic Piano), EP-1 MDS Electric Piano (Electric Piano), HD-1 High Definition Synthesizer (PCM), AL-1 Analog Synthesizer (Analog Modeling), CX-3 Tonewheel Organ (Tonewheel Organ Modeling), STR-1 Plucked String (Physical Modeling), MOD-7 Waveshaping VPM Synthesizer (VPM Synthesis), MS-20EX Component Modeling Technology (Analog Modeling), PolysixEX Component Modeling Technology (CMT Analog Modeling)

Maximální polyfonie*1*2: SGX-2: 100 hlasů*3, EP-1: 104 hlasů, HD-1: 140 hlasů, AL-1: 80 hlasů, CX-3: 200 hlasů, STR-1: 40 hlasů, MOD-7: 52 hlasů, MS-20EX: 40 hlasů, PolysixEX: 180 hlasů,

*1: ve výjimečných případech (například pokud je současně nasazeno více efektů) může být polyfonie mírně redukována.
*2: část multijádrového procesoru na KRONOS je určena ke generování hlasů a část je určena pro generování efektů. KRONOS automaticky alokuje zpracování hlasů pro jednotlivé enginy. Maximální počet hlasů je zaručen v případě, že 100% příslušné kapacity je věnováno zpracování jednoho engine.
*3: 100 dual-stereo tóny (ekvivalent ke 400 mono hlasům)

Presetové PCM: 314 MB (ROM 1,505 Multisamplů, 1,388 Drumsamplů)

Vestavěné rozšiřující (Expansion) PCM knihovny: EXs1 - ROM Expansion, EXs2 - Concert Grand Piano, EXs3 - Brass & Woodwinds, EXs4 - Vintage Keyboards, EXs5 - ROM Expansion 2, EXs6 - SGX-1 German D Piano, EXs7 - SGX-1 Japanese C Piano, EXs8 - Rock Ambience Drums, EXs9 - Jazz Ambience Drums, EXs17 - SGX-2 Berlin D Piano, EXs18 - KORG EXs Collections

PCM RAM kapacita: cca. 2GB *4
*4: paměť dostupná pro Sampling režim bude závislá na využití Expansion PCM
knihoven a User Sample Bank. Asi 760 MB je k dispozici v továrním nastavení
(když nahrajete soubor pojmenovaný “PRELOAD.KSC”).

Wave sekvence: 598 User paměť, 187 Preload
podpora stereo multisamplů, synchronizace individuálních tónů, a nastavení dle tempa.

[SGX-2 Program]
Premium Piano: technologie Virtual Memory Technology (VMT) přehrává rozsáhlé samply přímo z interního SSD
kompletní stereo nasamplování kláves, nesmyčkované samply.
Reprodukce rezonance pravého pedálu a mechanického šumu.
Modelovaná rezonance strun (String Resonance).

Samply pro una corda pedál
PCM: EXs6 - SGX-1 German D Piano, EXs7 - SGX-1 Japanese C Piano, EXs12: SGX-1 Austrian D Piano (Option Sound knihovny)
+ 8 úrovní velocity, bez samplů pro Una Corda pedál
Exs17 - Berlin D Piano
+ 12 úrovní velocity, včetně samplů pro Una Corda pedál

Typy pian: 64
(v továrním nastavení, 16 variací u EXs12 SGX-1 Austrian D Piano negeneruje zvuk – k tomu je potřeba stáhnout doplněk EXs12)
Možnosti oscilátoru: Damper Resonance, Damper Noise, Mechanical Noise, Note Release, Modeled String Resonance, Una Corda.

[EP-1 Program]
MDS Electric Piano: tine a reed elektrická piana na bázi technologie Multi-Dimensional Synthesis (MDS), plus klasické efekty.

Typy elektrických pian: 6
Tine EP I, Tine EP II, Tine EP V, Tine EP DMP, Reed EP200, Reed EP200A
Možnosti oscilátoru: Harmonic Sound Level, Attack Noise, Level, Release Noise Level, Attack Brightness, Hammer

Ovládání:
Tine piana: Preamp Volume, Tone (Treble, Bass), Vibrate (On/Off, Intensity, Speed), Amp/Cabinet (On/Off, Drive)*5
Reed piana: Preamp Volume, Tone (Treble, Bass), Vibrate (Intensity, Speed), Amp/Cabinet (On/Off, Drive)*5

Typy efektů: 9, Small Phase, Orange Phase, Black Phase, Vintage Chorus, Black Chorus, EP Chorus, Vintage Flanger, Red Comp, VOX Wah

[HD-1 Program]
Pokročilá vektorová syntéza: řízení oscilátoru, jeho hlasitosti a syntézy & efektů pomocí Vector joysticku a dle tempa synchronizované Vector Envelope.

Struktura:

Single: jen OSC1, Double: OSC1 a OSC2.
Double režim umožňuje vrstvit dva zcela různé hlasy syntezátorů, každý s vlastním nastavením velocity-switched oscillator, dual filter, EG, LFO, atd.
Drums: jedna bicí sada, Double Drums: dvě bicí sady.

Oscilátory: Virtual Memory Technology (VMT) technologie pro přehrávání samplů přímo z interního SSD.
8 velocity zón na každý oscilátor, s funkcí switching, crossfades a layering
Každá zóna může přehrávat mono nebo stereo multisamply či Wave Sequence

Filtry: dva multi-režimové filtry na každý hlas (low-pass, high-pass, band-pass a band-reject),
čtyřrežimové routování filtrů (single, serial, parallel a 24dB režim)

EQ: tři pásma se sweep-able mid

Driver: nelineární drive na hlas a low boost

Modulace: Tři obálkové (envelope) generátory, dva LFO na každý hlas, common LFO, AMS (Alternate Modulation Source), dva AMS mixery

[EXi Program Common]
Pokročilá vektorová syntéza: řízení oscilátoru, jeho hlasitosti a syntézy & efektů pomocí Vector joysticku a dle tempa synchronizované Vector Envelope.

Modulace: Common Step Sequencer, AMS (Alternate Modulation Source), Common LFO, 2 Key Tracking Generator

EQ: tři pásma se sweep-able mid

[AL-1 Program]
Oscilátory: Ultra-low-aliasing oscilátory
OSC1, OSC2, Sub-oscilátor a noise generator (generátor šumu); ring modulace, FM a Sync

Audio vstup: Externí audio lze zpracovat pomocí ring modulátoru, filtru, driveru, zesilovače a EQ

Filtry: Dva multirežimové filtry (low-pass, high-pass, band-pass a band-reject) se čtyřmi typy routování filtru (single, serial, parallel a 24dB režim), Multi Filter režim (jen Filter-A; modulární mix z Low Pass, High Pass, Band Pass, a čistého vstupu, pro tvorbu unikátních typů filtrů a efektů)

Driver: Nelineární driver a low boost na každý hlas

Modulace: pětkrát Envelope generator, na hlas čtyři LFO, dva AMS Mixer; Step Sequencer na každý hlas.

[CX-3 Program]
Modelace varhan: modelace čistých a klasických typů varhan, percussion, key click, wheel brake

EX režim: čtyři uživatelem definovatelná táhla a rozšířené perkuse.

Interní efekty: Rotary speaker, vibrato/chorus, amp modeling s overdrive, 3-pásmový EQ

Ovládání táhel: pomocí devíti táhel na čelním panelu (přes Tone Adjust)

Split: Upper, Lower (dokonce také v EX režimu)

Modulace: dva AMS mixéry

[STR-1 Program]
Fyzické modelování strun: zahrnuje fyzikálně modelované utlumení, dozvuk, nelinearitu, harmonii, duální pickup a další.
Většinu parametrů lze řídit v reálném čase.

Excitace strun: Současně lze používat tři zdroje excitace strun: Pluck, Noise, a PCM.
16 preset “pluck” typů s nastavitelnou šířkou a randomizací. Noise generator se saturací a vlastním low pass filtrem

PCM Oscillator: ultra-low-aliasing technologie KORG, obdobně jako u HD-1;
4 velocity zóny na každý oscilátor;
lze používat jakýkoliv mono multisampl, včetně ROM, z EX, User Sample Bank, nebo Sampling režimu.
podpora Virtual Memory.

Excitační filtr: určený 2-pólový multirežimový filtr pro tvarování a excitaci strun.
Filtr lze pro každý ze zdrojů excitace zapnout/vypnout.
Low Pass, High Pass, Band Pass, a Band Reject režim

Audio vstup a Feedback: možnost převádění audia přes struny v reálném čase, včetně efektů.
Modelovaný feedback (zpětná vazba) včetně možnosti nastavení vzdálenosti a orientace nástroje k zesilovači (instrument-to-amp nastavení).

Filtry: Duální multirežimové filtry na každý hlas; Single, Serial, Parallel (s rozděleným stereo výstupem), a 24dB (4-pólový) konfigurace. Low Pass, High Pass, Band Pass, a Band Reject režimy
Multi Filter režim (pouze Filter A).
Modulární mix z Low Pass, High Pass, Band Pass a čistého vstupu pro tvorbu širokého spektra unikátních typů filtrů a efektů

Modulace: 5 Envelope, na každý hlas 4 LFO, 2 Key Track generator, String Tracking generator, 4 AMS Mixer.

[MOD-7 Program]
Syntezátor pro VPM syntézu: kombinuje Variable Phase Modulation (VPM), Waveshaping ring modulaci, playback PCM samplů a subtraktivní syntézu; umožňuje konvertovat-nahrát SYX soubory.

Oscilátory: 6 VPM/Waveshaper/Ring Modulation oscilátory:
Phase a modulovatelný pitch pro každý oscilátor.
101x Waveshaper table plus nastavitelný Drive a Offset.
Lze použít jako oscilátory, nebo jako Waveshaper či Ring Modulator pro ostatní signály.

PCM Oscillator: ultra-low-aliasing technologie KORG, obdobně jako u HD-1.
4 velocity zóny na každý oscilátor;
lze používat jakýkoliv mono multisampl, včetně ROM, z EX, User Sample Bank, nebo Sampling režimu. Podpora Virtual Memory.

Audio vstup: audio v reálném čase přes VPM oscilátory a filtry.

Filtry: duální multirežimové filtry pro každý hlas (Low Pass, High Pass, Band Pass, a Band Reject režimy)
dva typy smyčkování filtru (Parallel a 24 dB “4-Pole”)

Multi Filter režim (pouze Filter A): Modulární mix z Low Pass, High Pass, Band Pass a čistého vstupu pro tvorbu širokého spektra unikátních typů filtrů a efektů

Panel pro patchování: podporuje jak presetové algoritmy (78 typy) tak volné patchování.
Tři 2-in, 1-out mixéry pro škálování audia, plně modulovatelné s fázovou inverzí.
Hlavní 6-input stereo mixér s nastavením pan a volume, plus fázová inverze (phase inversion)

Modulace: 10 Envelope, na každý hlas 4 LFO, 9 Key Tracking generator, na každý hlas Step Sequencer, 4 standardní AMS Mixery plus 4 jednoduché AMS Mixery.

[MS-20EX Program]
Oscilátory: Ultra-low-aliasing os • Vylepšený SGX-2 Grand Piano Engine
 • Širokou nabídku zvuků
 • Základní bohatá kolekce zvuků
 • Rozšiřující knihovny zvuků - KRONOS Expansion Sound Libraries
 • Knihovny zvuků známých umělců - Artist Sound Libraries
 • Zvuky ze známých skladeb - Famous Song Sounds
 • Devět různých zvukových enginů
 • Inovativní Set List režim s mnoha vylepšeními
 • Color TouchView displej - nyní také s funkcí TouchDrag
 • Nástroje sekvenceru pro komponování
 • KARMA
 • Drum Track
 • Open Sampling System
 • 16-stopé audio nahrávání / 16-stopé MIDI sekvencování
 • 16 efektových procesorů
 • USB/MIDI host porty pro připojení dalších MIDI zařízení (KORG microKEY; KORG NanoPAD2; apod.)
 • Špičková klaviatura RH3 Graded Hammer Action (verze se 73 nebo 88 klávesami)
 • Klaviatura Natural Touch semi-weighted action (verze se 61 klávesami)
 • Smooth Sound Transition funkce
 • Vylepšené ovládací rozhraní
 • Duální joysticky (X-Y; Vector)
 • Ribbon Controller
 • 8 otočných tlačítek
 • 9 táhel
 • 16 podsvícených tlačítek
Ashton KBBMW
Cena: 990,- Kč
Dostupnost: Skladem
Korg KRONOS-73 II
Cena: 91 500,- Kč
Dostupnost: Obvykle do 10 dnů
Korg KRONOS-88 II
Cena: 101 370,- Kč
Dostupnost: Obvykle do 10 dnů